איך למכור באיביי

איך למכור באיביי? הישראלים מוכרים באוסטרליה, יפן וארצות הברית:

אם הייתם אומרים לי לפני כמה שנים שיום יבוא ואנשים יעדיפו לקנות באינטרנט מאשר לצאת מהבית וללכת לקניות, הייתי אומר לכם שאתם משוגעים על כל הראש.

היום אני אומר לכם שזהו טירוף מוחלט להמשיך ולצאת מהבית כדי לקנות את מה שאתם מחפשים. בשביל מה? יש את הכול באיביי!

כן – זוהי הגישה במרבית מדינות המערב כיום, בארה"ב (בעיקר), באוסטרליה, ביפן ובאירופה. אנשים מעדיפים לקנות באיביי ולא ללכת לחנות הקרובה ולקנות שם. למה?

כי באיביי זול יותר, באיביי קיים ממבחר גדול יותר, ובאיביי אפשר למצוא מציאות שאין בשום מקום אחר.

למה אנחנו מספרים לכם את זה? כי אתם יודעים מי מוכר את מה שקונים במדינות אחרות בעולם? נכון, לא טעיתם, הישראלים. חושבים שאנחנו מגזימים?

טוב, אז באמת קצת הגזמנו, כי הרי יש באיביי יותר מוכרים ממה שיש אזרחים בישראל. אבל הישראלים כבר תפסו את הנקודה והבינו, יש הזדמנות חדשה בעולם, והגיע הזמן לנצל אותה.

אז איך עושים את זה?

הדבר הראשון שיהיה עליכם לעשות, הוא ללמוד איך לקנות באיביי. זה לא מסובך אך היינו ממליצים לעשות כמה קניות קטנות כדי להבין איך העסק עובד.

לשם כך תצטרכו לפתוח חשבון, אך חשוב להבין שאין הבדל בין חשבון מוכר לחשבון קונה, והפידבקים שתקבלו בחשבון הזה כקונים ישמשו אתכם אחר כך גם כמוכרים.

לאחר שתקנו, ותבינו איך נראית הפלטפורמה בעיניי הלקוח, התחילו בלנסות ולהעלות מוצרים מהבית. תוכלו להעלות כל דבר – מוצרים יד שנייה, מוצרים ישנים שאין לכם בהם שימוש וכדומה.

את המוצרים הטובים באמת, למשל שעונים עתיקים וכדומה, שמרו לרגע בו יהיה לכם קצת ניסיון. הרווח שתוכלו להוציא ממכירת מוצר כזה הוא לא משהו רגיל, וכדאי לכם לדעת למכור אותו כמו שצריך.

ברגע שהעליתם מוצר למכירה החשבון שלכם הפך באופן רשמי לחשבון מוכר. מעכשיו איביי כבר לא רואה בכם קונים, היא רואה בכם מוכרים. זה לא אומר שלא תוכלו לקנות עוד, זה רק אומר שמבחינת איביי יש לכם עכשיו יותר אחריות משהיו לכם בעבר.

מהי הדרך הנכונה להעלות מוצרים?

לפני שאתם מעלים את המוצר שהחלטתם להעלות, בדקו האם הוא באמת נמכר באיביי. כמה הוא נמכר? מה הרווח שתוכלו לעשות עליו? אתם חושבים שתוכלו להשתלב בתחרות עם נמוך יותר ולנצח?

אם כן, אז קדימה, העלו אותו למכירה. פשוט לחצו למעלה על כפתור ה"Sell" ואיביי כבר תנחה אתכם איך לעשות זאת כראוי.

אם תצליחו למכור באיביי טוב, אין סיבה שלא תגיעו לרווחים שמפרנסים אתכם ואת משפחתכם. זה ידרוש מכם מאמץ, והשקעה לא מועטה בזמן, אך זה יותר מאפשרי.

מהי באמת ההשקעה הנדרשת?

השאלה הנכונה היא בעצם – באיזו שיטת מסחר תבחרו?

אם תבחרו למכור מוצרים שאתם מייצרים, או קונים בסיטונאות מספקים בארץ או בחו"ל, ההשקעה שלכם תהייה כגובה הקנייה הראשונה שלכם, ואולי אפילו יותר. אך אם תבחרו למכור בדרופשיפינג, ההשקעה הראשונית היא אפסית.

מה זה דרופשיפינג? זוהי שיטת מכירה בה אתם מוכרים ללקוח מוצר מבלי שבכלל ראיתם אותו. לא, זו לא רמאות, וזו אפילו שיטת מסחר יותר ממקובלת בעולם. כל שתצטרכו לעשות הוא לתאם עם הספק שלכם שאתם מציגים את המוצרים שלו, ולהעלות אותם למכירה באיביי (את המידע והתמונות תקבלו מהספק) וכשהם נמכרים לקנות אותם מהספק – הוא כבר ידאג למשלוח.

התפקיד שלכם יהיה למכור את המוצר ולדאוג שהלקוח באמת קיבל אותו ושהוא מרוצה.

מה זהו? ככה פשוט?

כמו כל דבר, גם איביי דורש למידה, ואנחנו היינו ממליצים לעשות קורס למתחילים לפני שתתחילו. למה לקחת קורס? כדי להימנע מטעויות שתמיד נעשות בהתחלה. אם אתם רוצים לדעת איך להגן על עצמכם מפני רמאים, ורוצים לדעת איך באמת להצליח למכור את המוצרים שלכם, אתם צריכים ללמוד.

רוצים לשמוע עוד? לקבלת מידע נוסף פשוט צרו עמנו קשר

לתגובה

גלילה למעלה דילוג לתוכן