יעל גלזר ביקורת

לאור בקשת מספר גולשים, אספנו מספר ביקורות על יעל גלזר

שלום, אני רון אשתר, בן 27, חי בארצות הברית בארבע וחצי השנים האחרונות.

4 שנים עברתי במכירה של מוצרים שונים בעגלות, עבודה שעושים הרבה ישראלים, עבודה לא פשוטה, המון שעות, בדרך כלל שישה ימים בשבוע. כסף לא רע, ועבודה של בממוצע שתים עשרה שעות ביום.

היו לי מנהלים, אני הייתי שכיר, כשהייתי טוב ומועיל קיבלתי את היחס הנעים, וכשמכרתי פחות טוב, הוא כבר לא היה כל כך מקסים.

לקח זמן, כפי שאמרתי ארבע שנים, אבל הבנתי לאט לאט שיש עוד אפשרות, אני לא חייב להיות שכיר.

מה הסיבה שאני אקבל הוראות ממישהו שלא בהכרח יכול לעשות יותר ממני? אני יכול להגיד אותן לעצמי, ובי טמונה היכולת לעשות דברים מיוחדים.

אז התחלתי לסחור, כי חשבתי והאמנתי שאני יכול לממש את הפוטנציאל שלי רק דרך עסק עצמאי. העולם מתפתח מהר יותר משוק העבודה, ולשכיר אין בטחונות או יתרונות שפעם היה נהוג לייחס לו.

למכור באיביי התאים לי, יש לי משמעת עצמית חזקה ונחישות גבוהה. את שתי התכונות האלה צריך כל מי שמקים עסק, אונליין או אופליין. ומי שעוסק באיביי כמובן שחייב אותן, מסחר באינטרנט דורש משמעת. ברגע שהתחלתי – החלטתי שאני הולך להצליח. גם אם זה ייקח מאמץ וזמן, גם אם לפעמים זה יהיה מתסכל, פעם למעלה ופעם למטה, אותי זה לא עניין, ידעתי שאני הולך להצליח.

כשהתחלתי הגדרתי את המטרות שלי:

  1. להגיע למכירות של חמשת אלפים דולרים בחודש.
  2. להגיע לטופ רייטד סלר / פאואר סלר
  3. להגיע למאה וחמישים מוצרים בחשבון.

חשבתי שעבודה נכונה ואינטנסיבית בכיוון הנכון יביאו הצלחה. הייתי מוכן מראש לעבודה קשה. הסיטואציה היתה ברורה, ומההתחלה כיוונתי את עצמי לשם. את הכיוון הנכון קיבלתי מיעל, אלי, והמנטורים.

היום, אני יכול להגיד בפה מלא שבלי ההכוונה שקיבלתי מהם כל הזמן, לא הייתי מגיע לאן שאני עכשיו, ובלי ספק לא במהירות שבה זה התרחש.

אם אלה היסודות כמו  הקליק הקטן על "My eBay" או "חץ הקסם", ועד מסחר אמיתי, מול ספקים בגדלים שונים ודרופר שיפרים – כל המידע הוגש לי בצורה ברורה, מובנת, מוסברת לפרטיו.

גם כשהיו קשיים המנטורים עזרו לי להתגבר עליהם, על קשיים טכניים כמו על קשיים בשפה וכל נושא אחר שהיווה אתגר, מהקטן ביותר בו פגשנו.

המנטורים עצמם, אנשים שהיה כיף איתם, הכל נעשה ברוח טובה, נעימה, שנותנת הרבה מוטיבציה ויותר מזה, הרגשה שיש מישהו מאחוריי שעוזר לי והוא שם בשבילי, כשבאמת חשוב לו שאצליח.

פניתי אליהם המון, באינסוף שאלות, והם רק עודדו אותנו לשאול אותם יותר, להעמיק בחומר ולהגיע להישגים יותר גבוהים. עם ענו על כל השאלות 3 פעמים מרוכזות כל יום, ולפעמים גם יותר מזה. זה תרם לביטחון גם ברגעים שהרגשתי פחות בטוח, וכל הזמן נוצר בינינו – התלמידים – למנטורים – סיעור מוחות שהיה מאוד מפרה, והאפקטיביות הכללית של הקורס והקבוצה היו ברמה גבוהה שהתגברה.

אני מפרט את כל אלה, כי הם ממש הרגל השניה שלי, בהצלחה הזו שקרתה מהר, ובהצלחה של כל מי שיבחר להצליח.

צריך שיהיה מי שיראה לך כל הזמן את הכיוון, מישהו שמכיר אותו בעצמו, שהתגבר ומתגבר כל יום על המתחרים, על השוק, על כל דבר שמפריע לו להצליח. זה הדבר הכי חכם שאפשר לבקש כשמקימים עסק עצמאי, ודאי שבאינטרנט.

כששואלים אותי מה המטרות שלי מכאן והלאה, הן לבסס ולייצב את העסק, להמשיך לגדול ולהתפתח כל יום, שבוע, חודש ושנה. אני מתכוון להתרחב ולצמוח בגודל החשבון ובעוד מגוון אפיקים, בהם מספר הספקים החדשים, איתור נישות ותחומי עניין.

אני גאה להגיד שהמטרה שלי עכשיו היא 30,000$ במכירות, לחודש!

בשקלים זה הרבה יותר (: לפני כמה חודשים לא הייתי חולם על כזו הכנסה חודשית, והיום זו מציאות שבקרוב תתגשם, זה ברור לי.

ארבע חודשים מפתיחת העסק המחזור החודשי שלי הוא 9,000 דולר, 4 חודשים בלבד. זה מעט מאוד זמן.

אם לסיים אז אני ממליץ בחום – אם יש לך את הרצון, המחשבה, התשוקה לעשות עסק שהוא שלך, בהובלתך, ולהגשים את היכולות שלך באמצעות מסחר אלקטרוני, אל תבזבז את הזמן שלך בלנסות לבד, גם אם תצליח המחיר יקר מדי.

רון אשתר.


את התואר השני שלי השלמתי כמהנדסת מחקר.

עבדתי שנים בתחום, פיתחתי קריירה ובשלב מסוים הבנתי שהשכר לא מספיק לי וכמו כן אינו צפוי לעלות משמעותית בשנים שיגיעו.

היו בעבודה הרבה לחצים ובמקביל והיא הפסיקה לרגש אותי, המחיר היה כבד עבורי, לבנות הקטנות שלי ולבעלי.

כשהתבוננתי על האנשים בסביבתי שיש להם עסק משלהם שאלתי את עצמי למה לא אוכל גם אני להיות עצמאית, להחליט את מה שמחליטים עבורי היום, איפה לעבוד ומתי?

האם זו חובה לקום כל בוקר לעבודה בה אני לא מוצאת סיפוק, להרגיש שהחיים של בינוניים ולא מבטאים את היכולות שלי? האם זה נכון שבוסים שחלקם לא ראויים בעיני יחליטו מה אעשה?

החלטתי לנסות, לרגע לא חשבתי שמדובר בעבודה קלה אבל זו העבודה שלי ותוצאות העבודה והשכר הם התוצאה הישירה של ההתנהלות שלי – היזמת 🙂

נכון שאפשר ללמוד למכור באיביי באופן עצמאי, לבד, אבל עם זה באה שאלה נוקבת – כמה זמן זה יקח, כמה יעלו לי הטעויות בזמן, בכסף, והאם אחזיק מעמד ולא אתייאש עד שתגיע ההצלחה? ההעדפה שלי היתה לקצר לעצמי את הזמן בכמה חודשים או שנים, להימנע מהרבה טעיות יקרות וללמוד מאלו שיודעים יותר ממני (יעל גלזר המוכשרת), בחרתי ואני שמחה מהבחירה הזו,

כי היום, אחרי זמן יחסית קצר, אני לא עוד מוכרת באיביי, אלא מתמחה בתחום מסוים, וזה יקר ערך!

נפרדתי מהבוס, התפטרתי ממקום העבודה, וכבר חודשיים וחצי אני עובדת במשרה מלאה באיביי, יחד עם שותפה. יש לי הכנסות של 10,000 ש"ח בחודש ומתוכם אני מרוויחה כ- 6,000 ₪.

העבודה שלי כוללת בין השאר איתור ספקים נוספים מאליאקספרס ומאתרים שונים, גדולים (אמזון), בינוניים ויחידים, באתרי אינטרנט ובארץ. בנוסף התחלתי למכור באתרים נוספים, כמו אמזון.

יש לי חזון שהוא להתמחות בשיווק והפצת מוצרי ביוטכנולוגיה ואיכות הסביבה, ולפתח את התחום הזה, כולל הקמת מרכז לוגיסטי למכירות.

אלה חלק מהחלומות, עם הזמן אני מקווה ומאמינה שנגיע לשם, בינתיים הדרך מעניינת, מרגשת, בבית שלי עם כוס הקפה שלי

מה אפשר לבקש יותר?

* סמדר טייטלבאום

לתגובה

גלילה למעלה דילוג לתוכן